PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262220}
5,5 21 204
oceny
5,5 10 1 21204
Doomsday
powrót do forum filmu Doomsday

Generalnie pomysł z śmiercionośnym wirusem jest jak odgrzewany kotlet mielony z dnia poprzedniego u babci aczkolwiek ten film w pierwszych 40 minutach złamał tą
nieformalną zasadę.Właściwie film ten można podzielić na 2 części: tą bardzo dobrą od 0 do 50 minuty i na tą żenującą od 50 minuty do końca filmu.
Plusy filmu:
- Ekstra pomysł z odgrodzeniem pojedynczego państwa od świata zewnętrznego i fakt że tym krajem była Szkocja, bo gdyby to był jakiś stan w USA to nie zrobiło by to na
mnie takiego wrażenia.
-Charakterystyka mieszkańców strefy zamkniętej w Glasgow, widoczne wpływy subkultury punkowej. Pomimo iż miało to wyglądać zabawnie to było miłym urozmaiceniem i
wyglądało wyjątkowo przekonywająco.
-Delikatny zarys humorystyczny np: "pozszywana" laska Sol'a w samochodzie.
-Sama postać Sol'a grana przez Craig Conway'a która była najjaśniejszym punktem aktorskim w filmie.
-Akcent kultury szkockiej w post apokaliptycznym świecie w postaci kiltów i buńczuczności społeczeństwa.
-Bardzo dobra ścieżka dźwiękowa.

No i minusy, teraz to się zacznie....
-Po pierwsze żenująca rola głównej bohaterki, miała być "seksualna niebezpieczna" a wyszła na jednooką, aseksualną, drewnianą , żeńską wersję
Jackie Chan'a.
-Tragiczny pomysł ze średniowieczną społecznością dr Kane'a. Ni w ci*ę ni w oko, za grosz ten pomysł nie pasuje.
-Żenujące sceny walki.
-Źle wyeksponowane puste miasto, przydała by się scena jak np z "28 dni później" lub "Jestem Legendą".
-Wątek polityczny,całkowicie zbędny.
-Drewniane postacie 2 i 3 planowe.
-Nijakie zakończenie.

Film ten mógł wnieść wiele do gatunku ale zatrzymał się w klasie C i nigdy jej nie opuści. Niemniej jednak film do obejrzenia po piwku ale należy podejść z dystansem
4/10.

ocenił(a) film na 7
psyholstalker

jak dla mnie film bardzo dobry, lepzy niz połowa tytułów które wymieniłes

ocenił(a) film na 4
mortiaris

Wymieniłem tylko 2....a połowa z dwóch to jeden. Łatwiej było by powiedzieć że ten film jest lepszy od jednego tytułu który wymieniłem. Zresztą nie odnosiłem się do ich całokształtu lecz do pojedynczych scen pustego miasta.
P.S Radzę Ci abyś przynajmniej przeczytał posta do którego będziesz formułował wypowiedź. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
psyholstalker

za długi ten post, pisz krócej to bedzie łatwiej czytac...

ocenił(a) film na 4
mortiaris

Jeżeli moje posty są dla ciebie za długie, to po prostu się nie wypowiadaj...

ocenił(a) film na 7
psyholstalker

oj tam oj tam, nie zgadzam sie z Twoim zdaniem to robisz szopkę...

ocenił(a) film na 4
mortiaris

Mój drogi, nawet nie wiem co ci odpowiedzieć......Nie przywykłem do obrażania dzieci w internecie, dla swojego dobra nie pisz kolejnego posta bo to ci nie wyjdzie na zdrowie.

ocenił(a) film na 7
psyholstalker

heh, nie dziwie sie ;) , siedzenie przed kompem zazwyczaj nie wychodzi na zdrowie, jak dodac to tego internet i forum filmweb-u to jest juz całe wombo combo na mózg..

ocenił(a) film na 3
psyholstalker

film nie porywa. niby ludzie uwiezieni, ale muzyke znaja. skad? podobno nie mieli pradu, ale był. skad ta fura, skoro używali broni jak gladiatorzy ze starozytnosci? ''ugotowli'' faceta i zjedli jego ciało- na filmie widać, ze raczej spalil, a ludzkie spalone ciało jest smierdzace i watpie, by nawet spragniony kanibal je zjadł. itp. wiele więcej pytan
gra ''aktorska'' nie urzeka. dużo szumu, szybkiej akcji, ale kiepskiej akcji.

ocenił(a) film na 5
psyholstalker

Generalnie zgadzam sie z tym co napisales. Odgrodzenie Szkocji nowym murem Hadriana bylo nawet zabawnym zabiegiem. Pozszywana dziewczyna Sola rowniez wywolala usmiech uznania. Ale to w zasadzie wszystko co w tym filmie wyraznie bylo na plus. Nie ogladalo sie tego zle, nie bylo to tragiczne, momentami montaz byl calkiem udany, dlatego daje 5. Nie uwazam tego filmu za rzecz slaba, ale powyzej przecietnej film sie nie wzbil.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones